Zapowiedzi

 

„Opowieści muszelki Jadzi” – nowela wierszowana.

Muszelka Jadzia to mieszkanka oceanów, uczestniczka wielu historii na przebiegu setek lat. Z każdej przeżytej przez siebie przygody wynosi inną lekcję. Gromadzi je w swoim specjalnym kufrze ze skarbami cenniejszymi od złota. Pozycja zaprosi dzieci do wspólnych przygód z główną bohaterką i do zdobywania różnych sprawności i życiowych skarbów cenniejszych od złota…

Fragment:

“… jestem Jadzia jak już wiecie, mieszkam długo na tym świecie. Jak tak dłużej o tym myślę, jak tak dłużej myśli skupiam, nieraz fale w moim życiu dały mi niezłego łupnia. Żyję sobie na dnie morza, choć nie budzi mnie tu zorza to poranki piękne miewam. Długo rano zawsze ziewam. Miękki piasek, ciepła woda, piękne rybki to ozdoba mojej wodnej jest krainy, lubię stroić śmieszne miny. Trylion moich koleżanek ma podobny żywot taki i dla tego chciałam zawsze żyć inaczej, lecz bez draki. Nic mi tutaj nie brakuje, na dnie morza skarbów wiele, można znaleźć całe statki, a… i kufer co niedzielę. W takim kufrze same wiecie, w bajkach o tym już pisano: są zabawki i błyskotki, mapy skarbów i dukaty wszystko czego dusza pragnie, czasem bywa tylko siano. I co z tego, i co z tego skarbów każdy wiele ma, nic nie robi tylko liczy, tylko skarby w życiu zna. I dlatego ja tak nie chcę, jestem Jadzia z marzeniami, chce je spełniać, co dzień walczyć chce z nowymi wyzwaniami. Kilka moich koleżanek, też muszelki oczywiście, wymyśliły sobie perły, żeby bardziej żyć świetliście. Oczywiście wyjątkowe, są to muszle szanowane. Dobrze im się wszem powodzi, są w biznesie obeznane. Ale jakby tak przez chwilę, dokąd perła świeci się, potem, ups zamilknę, rzeczy dzieją się tu złe …”

 

 

Baśnie edukacyjne

„Mimi w krainie Krasnoludków – historia niemożliwie prawdziwa”

Mimi, główny bohater baśni, trafia na sto lat do krainy krasnoludków. Podczas swoich przygód poznaje dwunastu z nich. Wśród nowych przyjaciół jest Buduś Majstruś, od którego Mimi uczy się, że w budowaniu najcenniejsze jest naprawianie. Jest pewien, że gdy wróci do domu nie będzie szukał nowych kolegów, tylko pogodzi się ze swoim przyjacielem. Nutuś Grajuś pokazuje jak słuchać swojego rytmu, iść własną drogą i nie podążać za modnymi, rozkrzyczanymi wzorcami. Tuliś Meszek, podziwiany przez wszystkich za umiejętność bycia każdym na świecie podczas przytulania, tłumaczy chłopcu, że nie zawsze komuś jest tak fajnie jak innym się wydaje. Tuliś wie, że nikt nigdy nie przytuli go w pełni będąc tak jak on wszystkimi na świecie na raz. W tajemniczej krainie mieszka również Pędzluś Maluś, Ostruś Pazurek, Grubuś Paszczuś oraz Niezapominajka, Tańcząca Iskierka, Bajkowa Literka, Kropla Rosy i Niteczka. Z każdego kolejnego spotkania Mimi wynosi cenną lekcję na całe życie.